Kraków – wzrost w zakresie dróg dodatkowo przewozów miejskich

Głównym z globalnych utrudnień w większości miast w Polsce jest komunikacja. Polskie miasta są nie przygotowane do tak ogromnego natężenia korków, jaki powstał przez zwiększenie się ilości pojazdów na naszych drogach. Przez to właśnie główną z najważniejszych inwestycji jakie musi rozpocząć prawie każde miasto jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by zwiększyć zadowolenie krakowian a także usprawni integralność infrastruktury Krakowa.

Spośród okolicznych lokalizacji, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wyróżniają. Krakowianie w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, ale zanim metro zostanie zbudowane, w komunikację tramwajową i autobusową oraz nawierzchnie drogowe potrzeba zainwestować sporo pieniędzy . Z bardziej istotnych decyzji finansowych warto podkreślić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusową – jedyną w Polsce,
innowacyjne linie tramwajowe na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec PKP wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto przewiduje budowę przynajmniej kilkanaście nowoczesnych dróg dojazdowych pomiędzy już istniejącymi drogami i naprawy istniejących połączeń autobusowych i dróg dojazdowych.
Krakowianie napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dotarciu do biur dają się im we znaki w codziennym życiu. Trzeba zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się wygodniej, wymagać trzeba wytrwałości.kandydaci na prezydenta Krakowa
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko następne linie komunikacji, ale również doskonalszej odporności nawierzchnia jezdni, która będzie bardziej trwała i wytrzymała. ( kolejnym z takich wzorów jest odporna na ścieranie nawierzchnia jezdni na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej drodze Wadowickiej). Oczywiście, Kraków potrzebuje dodatkowo kolejnych remontów i nowych pomysłów, aby poruszało się po nim dobrze. Zarówno samochodem, ale również autobusami. Ale widać wyraźnie, że całość jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom żyło się tu zdecydowanie wygodnie i z zadowoleniem.